aromaterápiás
Keresés
szőlőmagolaj hatása

A szőlőmagolaj hatása a bőrünkre

szőlőmagolaj hatása

A szőlőmagolaj hatása a bőrünkre

A szőlőmag olajának jótékony hatásai

Nem véletlen, hogy manapság egyre népszerűbb a kedvelt bőrápolószerként is használatos szőlőmag olaja. Ebben a cikkünkben a bőrre kifejetett jótékony hatásaival foglalkozunk!

A szőlőt már évszázadok óta nagy becsben tartják, mind táplálkozási, mind pedig gyógyászati szempontból egyaránt. A hegy levének finom őrzője igen régóta ismert, már az egyiptomiak, görögök is hódoltak a borivászat örömének.

A hagyományos népi gyógyászatban a szőlő levét sebkezelésre, a vérzés csillapítására és gyulladáscsökkentőként egyaránt használták. A préselt gyümölcsszemekből készült kencékkel bőr -és szemproblémákat is kezeltek, a szőlő magjából sajtolt szőlőmag olaj az évszázados tapasztalatok és a tudományos eredmények szerint is javíthat a látáson.

Szőlőmagolaj kinyerése - hidegen sajtolva az igazi

A szőlőmag olaj, színe halvány sárgás-zöldes, illata enyhén diós és édeskés jellegű, mely illat a feldolgozott szőlőéhez hasonlít. Hidegen sajtolt olaj, vegyi anyag hozzáadása nélkül nyerik a szőlő magjából. Mind gyógyászati, mind gasztronómiai célokra felhasználható. A gyártás teljes folyamata során biztosítani kell, hogy a hőmérséklet ne menjen fel 40 °C fölé, ekkor a magokban természetes módon megtalálható illat-, íz- és tápanyagok teljes egészében megőrződnek az olajokban. A hidegen sajtolt magolajok valamennyien egészséges zsírok, nagyrészt a többszörösen telítetlen zsírsavak vannak bennük jelen. A hidegen sajtolt szőlőmag olaj egyik legfontosabb összetevője az E-vitamin, amely az egyik legjobb, természetes antioxidánsként is ismert. A szőlőmag olaj természetes rezveratrol-tartalmánál fogva támogatja és védi szervezetünket a betegségekkel szemben. Bár hideg sajtolás során, a kinyert olajok mennyisége kevesebb lesz, a szőlőmagolaja megőrzi a magok tápanyag összetételének java részét.

A sárgás-zöldes színű, jellegzetes aromájú szőlőmagolaj az emberi szervezetre nézve mindenképpen pozitív hatású. A szőlőmag olaj erősíti a hajszálereket, támogatja a testünket az érfalak meszesedésével szemben, jótékony hatást gyakorol a koleszterin arányokra. Mindezek a hatások segítenek a trombózis és a szívinfarktus kialakulásának csökkenésében. A szőlőmagolaja antioxidáns hatóanyagainak köszönhetően, erősíti a sejtek védelmét a szabadgyökök és az oxidatív stressz okozta esetleges károsodásokkal szemben.

Szőlőmagolaj bőrre - a természetes bőrápoló

Anti-aging hatású, lassítja a testünkben és a bőrben az öregedéssel járó változásokat, segít a korai ráncok megjelenésének akadályozásában, feszesíti és ruganyossá teszi a bőrünket. A test felszínén megjelenő, öregedésre utaló jelek kezelése során, mint az elernyedt, petyhüdt bőr a szőlőmag olaj segít a tünetek enyhítésében, megőrzi a bőr fiatalságát, különösen jótékony hatású arcra és dekoltázsra használva. A bőrre finoman felkent szőlőmag olaj könnyen felszívódik, olajos jellege miatt kimondottan alkalmas a száraz és érett bőr ápolására. Masszázs során használatos illóolajok hígításához is használják, mivel könnyen, gyorsan és foltmentesen felszívódik, ráadásul nem okoz a bőrön allergiás tüneteket.

A szőlőmag olaj magas C -vitamin, de különösen kiemelkedő E-vitamin tartalma eredményezi a bőrpuhító, hidratáló hatást, mely az arcápolásban, valamint a nyak, dekoltázs, mell ápolásában is kitűnően alkalmazható. Vízhiányos és száraz arcbőr kezelésében egyaránt segíthet. Az antioxidánsok (flavonos és fenolos vegyületek) segítenek megkötni a bőr szerkezetére káros szabadgyököket. Annak érdekében, hogy az arcbőr simává, finom tapintásúvá válhasson, elengedhetetlen a szőlőmag olajnak az a tulajdonsága, mely szabályozza bőr kollagén termelését. Bőrmegújító és gyulladáscsökkentő hatásaival segíthet aknés és pattanásos arcbőr kezelésében is. Ilyen esetekben szintén kialakulhat bizonyos mértékű vízhiány. Ahelyett, hogy zsíros arcápolókat próbálnánk használni töménytelen mennyiségben, bátran alkalmazzuk inkább a természetes szőlőmag olajat, amely pótolja a felszíni vízhiányt és mindeközben a pórusokat sem tömíti el, egyúttal táplálja és ápolja is a bőrt. Gyulladáscsökkentő hatásának köszönhetően a pattanásokkal jelentkező bőrgyulladások enyhítésében úgyszintén jó segítség.


Minden bőrtípus számára biztonságosan használható: a száraz bőrt ugyan úgy ápolja, mint a zsíros vagy az érett bőrt. Szőlőmagolajjal elősegíthető a bőr simasága, rugalmassága, továbbá, megelőzhető korai öregedése. Fontos megjegyezni, hogy az eredményes arcápoláshoz hozzátartozik a bőrradír megfelelő használata, hogy megszabaduljunk a felesleges hámsejtektől.

Néhány tipp a mindennapokra

Mindennapi arcápolási szokásainkba is könnyű beépíteni a szőlőmagolajat:

  • Pár csepp olaj a kedvenc kozmetikai krémünkbe és máris használhatjuk.
  • Keverj belőle néhány cseppet kedvenc éjszakai krémedbe, és egyszerűen vékony rétegben vidd fel az arcbőrödre este (akár mindennap is használható).
  • Az otthon használt kozmetikumaidba (krém, szappan, sampon) cseppents pár csepp szőlőmag olajat.
  • Készíts hidratáló, pihentető arcpakolást: keverd el a tiszta szőlőmag olajat egy kis turmixolt banánnal, esetleg tehetsz hozzá zabpelyhet, majd vidd fel az arcbőrödre a szem és száj környékét kihagyva és 15-20 perc múlva bő vízzel öblítsd le.
  • Használd egyszerűen testápoló helyett vagy tegyél néhány cseppet a testápolódhoz: kifejezetten ajánlatos a narancsbőrös területek javítására, hetente 2-3 alkalommal.
  • Keverj bele egy pár cseppet kedvenc masszázsolajodba is és használd aromaterápiás masszázshoz.
  • Szemhidratáló krémekkel elkeverve még inkább segíti a bőr nedvességét megtartani.1-2 cseppnyi szőlőmag olajat gyengéd mozdulatokkal a szem környéki területre is bemasszírozhatunk.

Használata narancsbőrre

Narancsbőrre is használható: amellett, hogy gyorsan felszívódik, összehúzza a bőrt, feszessé teszi azt.

Alkalmazása javasolt külsőleg 1-2 hetente az arcbőrre vagy a dekoltázsra, mellkasra lágy, körkörös mozdulatokkal bedörzsölve. A kezelendő bőrfelületre vékony rétegben vigyünk fel szőlőmag olajat és hagyjuk nagyjából 20 percig hatni a bőrön. Ez az idő elegendő ahhoz, hogy az olaj felszívódhasson.

Összességében a szőlőmag olaja:

  • segít hidratálni az arcbőrt,
  • támogatja az arcbőr puhaságát és selymességét,
  • gyulladáscsökkentő és nyugtató hatásának köszönhetően aknék és pattanások hatásos ellenszere, 
  • és antioxidánsai révén támogatja a fiatalos, ráncok nélküli megjelenést, lassítja a bőr öregedését, segít feszesíteni a hámréteget, és elhalványítja a ráncokat.

A szőlőmag olaja a kutatások és a megfigyelések alapján egyaránt segít a nők és férfiak esetén is az egészségük megőrzésében: férfiaknál jó hatással lehet a prosztatára, nőknél pedig a változókor okozta kellemetlen tüneteket enyhíti. Mindezek mellett a hidegen sajtolt szőlőmag olaj jót tesz a szemnek is, a szőlőmag olajjal támogatható a látás, tapasztalatok szerint megelőzheti például a szürkehályog kialakulását.  Segít a magas vérnyomás szabályozásában is, valamint a koleszterin kiegyensúlyozásában, jót tesz az ereknek, erősíti az érfalakat, támogatja a keringést, a vér akadálytalan áramlását.

 

megosztás:

Friss cikkeink

vissza az oldal tetejére